Ciemność zła – książka Dawida Waszaka

Każdy z nas woli inny gatunek literacki, co jest oczywiście w pełni zrozumiałeKsiążka, która opowiada tajemniczą historię

Każdy z nas woli inny gatunek literacki, co jest oczywiście w pełni zrozumiałe. Trudno jednak się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że choć każdy człowiek preferuje inne gatunki książek, łączy nas fakt, iż czytanie daje nam przyjemność. Nie chodzi tutaj jedynie o to, że czytanie książek pozwala nam się zrelaksować, odpocząć. Dzięki temu możemy też zapomnieć o codziennych zmartwieniach, oderwać się chociaż na chwilkę od otaczającej nas rzeczywistości, która, nie oszukujmy się, niejedną osobę przytłacza, i zacząć śledzić historię wymyśloną przez autora bądź też autorkę książki. Historia ta często jest niewiarygodna. Dodatkowo, podczas czytania książek poznajemy niesamowite, ciekawe postacie, z którymi możemy się utożsamiać, śledzić ich losy. Jednym z najbardziej porywających gatunków literackich jest kryminał. Czytając książkę należącą do tego gatunku mamy możliwość nie tylko śledzenia przebiegu całej akcji, lecz również powolnego, stopniowego dochodzenia do prawdy za pomocą wielu poszlak. Kryminały mają też to do siebie, że często zakończenie jest szokujące, niespodziewane, co dodatkowo zachęca nas do sięgnięcia po nie. “Ciemność zła” to książka idealna dla wielbicieli kryminałów i nie tylko (https://www.taniaksiazka.pl/ciemnosc-zla-dawid-waszak-p-1333425.html). Przedstawia ona historię pewnego mężczyzny, który został wplątany w niemały spisek. Jak widać, historia jest ciekawa i jak najbardziej warta uwagi.

O czym opowiada książka “Ciemność zła”?

Autorem tego kryminału jest Dawid Waszak, czyli polski pisarz. Oprócz “Ciemność zła” stworzył on takie dzieła jak “Narodziny zła”, “Czerwień obłędu”, “Mroczny  układ”. Wszystkie te książki należą do serii zatytułowanej “Jarocin”. “Ciemność zła” oczywiście także do niej należy, jest bowiem jej trzecią częścią. Warto wiedzieć, że Dawid Waszak nie tylko pisze o Jarocinie, lecz też jest jego mieszkańcem. “Ciemność zła” to, jak już wcześniej wspomniano, opowieść o pewnym, z pozoru normalnym mężczyźnie. Ten mężczyzna to Kacper Zborowski. Pochodzi on z Jarocina. Gdy wraca do swojego rodzinnego miasta, niespodziewanie zostaje wplątany w sprawę, która przysporzy mu masę problemów. Ktoś próbuje udowodnić, że Kacper popełnił morderstwo. Jak widać, sprawa jest poważna. Oczywiście mężczyzna jest niewinny. Udało mu się wygrać sprawę w sądzie, został uznany za niewinnego, lecz to wcale nie koniec jego problemów. Przeszłość zacznie go coraz bardziej prześladować. Kacper postanawia dowiedzieć się, o co tak naprawę chodziło w owej nierozwiązanej sprawie. Jego celem jest zdemaskowanie burmistrza miasta, który według niego ma sporo za uszami. Okazuje się jednak, że w całą sprawę zamieszany  jest również ojciec Kacpra. Jak zakończy się to rozpaczliwe poszukiwanie prawdy? Aby się przekonać, musimy sięgnąć po “Ciemność zła“.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com